Zveřejněno na Napsat komentář

Jak vybrat erotickou hračku – kritéria

Kritéria pro výběr vhodné erotické hračky

Tvrdost erotických hraček

U malých erotických hraček do průměru 35 mm je to jedno. U velkých erotických hraček je klíčová nízká tvrdost. Měří se durometrem na stupnici 0 až 100HC (více testování sexuálních hraček), kdy lidská kůže na tkáni má kolem 0,5HC (maximálně napnutý sval až 25HC).  Materiál 0-1 HC snadno zmáčknete o několik cm, materiál s tvrdostí 10HC do hloubky asi 1cm.  Míč na plážový volejbal 30HC (nesilové promáčknutí do 2-3 mm), na normální volejbal 50HC (nesilové promáčknutí cca 1mm) a jetý tenisák 60HC (nulové nesilové promáčnutí) a tvrdý materiál jako sklo, kov 100 HC.

Do tvrdosti 20HC je erotická hračka natolik měkká, že ji vnímáte jako součást těla. S takovým sexuálním nástrojem se dá dosáhnout větších výkonů. Jednak se v oblasti svěračů více zúží, takže pojmete větší. Za druhé tak měkký materiál v podstatě automaticky svěrač i celou vnitřní tkáň masíruje a tedy ji i více uvolňuje. U sexuálních hraček z tvrdého silikonu – vibrátory do 35mm a plugy či kolíky se tvrdost pohybuje kolem 50-75HC a nemá smysl měřit. Tělo už v rámci těchto hodnot tvrdost nerozlišuje. Stejně tak u menších vibrátorů z tvrdých plastů, kde se to blíží stovce.

Kvalita erotických hraček

Dbejte na hygienu a dokonalou oblost. I malá nepravidelnost může uvnitř velmi bolet či dokonce řezat a značí nízkou kvalitu sexuální hračky. Nejsou vhodné parfemované vibrátory či dilda, jež mohou citlivou sliznici některých osob pálit či dokonce překrývat gumový zápach. Takové jdou často ruku v ruce s toxiny (více Materiály sexuálních pomůcek).

Barva erotických hraček

Černé a hnědé erotické hračky při análním užití neobarvíte stolicí. Na světlé a tělové barvě naopak není vidět drobný prach např. z ručníku či špatně omyvatelné zůstatky gelů. Tělová barva je obecně přirozenější pro realistická dilda a většina lidí k ní bude více inklinovat. U plugů, vibrátorů či double dild to ale není moc důležité, neboť je stejně při používání skoro nevidíte :).

Velikost a vhodnost erotických hraček

Nepřehánějte to s velikostí sexuálních hraček. Na otestování velikosti erotické hračky pro vaginální či anální sex lze použít dobře omytou salátovou okurku či mrkev. Mnoha lidem tyto levné přírodní erotické nástroje mohou stačit. Hygienicky představují vyšší riziko než sexuální hračky pro daný účel vyrobené. Ale na okurku ještě nikdo neumřel. Ostatních přírodní předměty ale mohou skrývat další potíže. Např. paprika pálí dlouho po použití, banán – mohou zůstat zbytky dužiny, případně nedostatečně hladká slupka může poranit, šiška se může rozevřít a bránit vynětí. Podobně šlehačka, marmeláda či další pochutiny nejsou vhodné jako gel či servírované na ženské genitálie, neb poskytují dobré podmínky pro infekce. K vhodnosti a rizikům různých materiálů erotických pomůcek najdete více v na odkaze Materiály a údržba sexuálních hraček.

Přidaná hodnota erotické hračky

Kombinací různých erotických hraček a situací lze dosáhnout nových silnějších prožitků. Nemá smysl mít např. hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutací nástroje. To lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem. Nedoporučujeme též levné jezdecké biče – umělohmotná tyčka obalená PVC kůží dává stejně tupé rány jako prostá plastová tyčka. Obecně nedoporučujeme ani západní zboží. Jedná se zpravidla o předraženou a dokonce méně kvalitní produkci z Číny prodávanou západními distributory pod svou značkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.