O nás

Jsme od 2016 rodinný česko-vietnamský sexshop se sídlem v České republice a s působností v zemích Evropské unie.

Zaměření: BDSM, klinický sex (clinic), sex dolls

Segment kvality:  obecně střední až vyšší kvalita, pro BDSM nejnižší až vyšší kvalita

Podíl na trhu v ČR za rok 2018-19: 1 promile

Náš „příběh“

Jako zákazníci jsme dříve kupovali předražené šmejdy v síti značkového sexshopu a říkali si: „Sakra tyhle věci přece musí stát méně”. Nakupovali jsme jinde levněji, ale pořád šmejdy. Většina sexshopů v Evropě nabízí sexuální hračky mnohdy až pouťové kvality včetně nebezpečných produktů za předražené ceny (více viz Muzeum sexuálních hraček). Bídná kvalita a vysoké ceny erotických hraček jsou naše hlavní důvody vstupu do byznysu.

Hlavní priority

Kvalita technická, zdravotní, senzuální. Velmi nízké ceny dle kritéria cena/výkon/přidaná hodnota. Fér jednání, dobrá pověst. Maximální ochrana Vašeho soukromí i na úkor zisku (viz dále).

Neobvykle nízké ceny sexuálních hraček

Při koupi sexuální hračky se mnoho lidí rozhoduje iracionálně. Ve vzrušení dáte za sexuální hračku mnohem více, než jakou má reálnou cenu nebo koupíte nekvalitní produkt. Navíc sexshopy jsou částečně za závojem. Zákaz reklam, prezentace, potřeba diskrétnosti brání vytvořit silný brand. To vše činí trh sexuálních hraček roztříštěný, pokřivený. Uspějí i drahé a nekvalitní produkty.

Marže evropských sex shopů je běžně 50-80% (v našem sexshopu mnohem méně). To neodpovídá náročnosti a rizikům obchodní činnosti sexshopů. Erotické hračky se nekazí, v zásadě neporouchávají a lze je snadno a dlouho skladovat.  Chceme pro Vás férové ceny a věříme, že v dlouhodobém horizontu to zákazníci ocení a najdou si cestu do kvalitních obchodů.

Sexuální hračky nabízíme za nižší ceny než tržní ceny, v průměru za 40-60% ceny konkurence. Často dokonce za nižší ceny než evropské velkobchody. Omezená otevírací doba, menší zásoby, vlastní fotky a distribuce přímo od výrobců umožňují nízké náklady a velmi nízké ceny. Vše krom hostingu dělají pouze 2 lidé: web, právní záležitosti, vlastní fotky, hledání zboží po světě, testování a měření (viz dále). Používáme free software.

Kvalita a fér jednání

Sexshop Extasica jako jeden z mála neprodává produkty nízké kvality pro tělní dutiny. Např. tvrdé anální korále, či Venušiny kuličky ala ping pong míčky na niti. Ty nabízí snad všichni větší evropští distributoři kromě velmi drahých jako Rimba. Ale i Rimba má z Číny pod svou značkou spoustu PVC rebrandovaných produktů. To je lepší si vzít okurku, pásek nebo vařečku. Do prodeje neschválíme sexuální hračky nejnižší kvality (více viz Muzeum sexuálních hraček) jako nebezpečná vaginální zrcadla, nekvalitní pouta (která řežou ruce), nekvalitní pumpy či nafukovací pomůcky (uchází vzduch, nedrží tvar).  Nylonové či plastové znehybňovací pásy se suchými zipy. V roce 2016 jsme tyto nebezpečné produkty našli ve všech větších sexshopech v ČR bez výjimky. Dokonce jednomu z největších českých sexshopů lidi měsíce na jejich web psali, že jim to nebezpečné anální zrcadlo řeže sliznici.  Oni to přesto dál prodávali :). Takový přístup v Evropě není výjimka, ale bohužel standard. U nás nebezpečné erotické hračky nepustíme do prodeje, i za cenu, že některé zboží vyhodíme. Pokud ve výprodeji nabízíme nekvalitní ale bezpečné hračky, tak za zlomek ceny se ztrátou a popisem vad.

Od poloviny roku 2018 se stahujeme z segmentu PVC a tvrdých TPR dild (umělých penisů), což ve světě i v Číně zatím převažuje. V kategorii umělých penisů se dále chceme věnovat jen TPE a liquid silikonu. Výjimkou jsou obří dilda, jež se za rozumné ceny do 60 EUR dělají jen z PVC.

Pouze v segmentech BDSM a oblečení nabízíme také sexuální hračky nízké kvality z PVC kůže v podstatě na efekt a odzkoušení, jestli na to jste nebo ne. Ovšem též za velmi nízké ceny. Sexuální BDSM hračky z pravé kůže jsou pak výrazně dražší cca 4-6x a to je velký skok např. při porovnání cen ostatních kvalitních a nekvalitních hraček (2x). Bohužel pouta či BDSM oblek nebo kostým vařečkou či okurkou nenahradíte, takže i tyto v podstatě šmejdy mají smysl (hrátky nebo umocnění představy).

Kvalitu zboží a férovost vůči spotřebitelům v sexshopu Extasica garantuje redakce magazinspotrebitele.cz, který zdarma pomáhá lidem v právních věcech v běžném životě. Než prodávat to, co většina ostatních sexshopů, tak raději byznys opustíme. Standard kvality nesnížíme, naopak jej dlouhodobě posilujeme (viz odklon od západní produkce dále).

Ochrana soukromí, hodnocení zákazníků 99%

Velmi nás těší recenze zákazníků na největším obchodním portálu České republiky Heureka.cz – hodnocení 99% za celou dobu existence sexshopu Extasica (nejnižší hodnocení zákazníka bylo 90%). Ale žádosti o recenze sexshopu na Heureka jsme deaktivovali po 18 měsících v březnu 2018. Při prověřování souladu s legislativou na ochranu osobních údajů jsme zjistili, že recenzní script Heureka si bral data všech zákazníků, nejen těch z Heureky. Ochrana Vašeho soukromí (více v FAQ) v maximální možné míře je jednou z našich nejvyšších priorit. Jiné sexshopy (95% sexshopů v České republice) data zákazníků Heureka dávají a mají hodnocení. Některé bez vědomí zákazníka, jiné po zaškrtnutí pole „dostat dotazník Heureka”. Ale Vám opomenou sdělit, že Heureka obdrží Váš email, informaci o obsahu nákupu a další data.  Takové obtěžování našeho zákazníka si neumíme představit, stejně jako odhalení jeho identity či obsahu nákupu jiné osobě.

Proč máme převážně erotické pomůcky z Číny a ne třeba z USA či Evropy?

Většina našich pomůcek je z Číny. Stejně to ale platí o všech velkých evropských distributorech a samozřejmě i o evropských sex shopech, protože jen málo sex shopů (včetně nás Hong Kong 2018, Shang Hai 2019) samo navštěvuje zahraniční výstavy a samostatně vybírá zboží. 70% erotického zboží se dělá v Číně a tento trend posiluje. Nikoli kvůli jen ceně, ale paradoxně v rozporu s vžitou představou také kvůli kvalitě. Extasica se dokonce postupně odklání od renomovaného západního zboží, neboť je méně kvalitní než dobře vybrané neznačkové čínské. Čína už dlouho segmentu erotických pomůcek hraje hlavní roli nejen cenou, ale co se týče materiálů, i technologicky. Například Liquid silikon pro vibrátory se vyrábí jen v Číně, byť jde o technologii zakoupenou 2019 z Německa (minimálně u čínské značky Mrimin). Na západě se prostě ten vývoj nevyplatí dělat. Renomované západní společnosti jako PipeDream či DocJohnson nabízí 10, 20 let staré produkty, dokud to lidi za ty drahé peníze nepřestanou kupovat. Většinou též vyráběné v Číně. Typicky Pipedream má nekvalitní PVC dilda a zaostávající TPE dilda a mnoho dalších nekvalitních produktů z Číny pod značkou PipeDream. Doc Johnson mají výborná TPE Ultraskyn dilda a slušné dvouvrstvé PVC anální kolíky, ale velmi špatná PVC dilda též vyráběná v Číně.

Výjimkou z tohoto trendu budou od roku 2020 super drahá obří fantasy liquid silikon dilda z USA. Máme tyto dilda v hledáčku již několik let, ale nedařilo se nám přesvědčit naše čínské dodavatele k jejich výrobě. V Číně s tímto materiálem běžně pracují, ale pouze pro sériovou produkci – dilda a vibrátory normálních velikostí.

Co nenabízíme a proč

Latex jako zboží s relativně zvýšeným hygienickým a zdravotním rizikem (absence odvětrávání, kožní reakce). Latex nahradit přirozenější, pohodlnější a levnější alternativu (např. hraní rolí, kostýmy, sex na různých místech, pouta, oděvy z kovu a kůže). Chemické povzbuzovače, zvětšovací krémy a jiné chemické přípravky vnímáme jako nepřirozené a potenciálně zdraví škodlivé. Nedaří se nám sehnat spodní prádlo pestrých barev. Běžného kvalitního sexy spodního prádla je dost v běžných obchodech. Z oblasti erotické oblečení se stahujeme. Na trhu je mnoho sexy kostýmů. Ty se samozřejmě z povahy věci dělají jen v pouťové kvalitě :)).  Máme jich proto jen pár. Na trhu nejsou kvalitní šukací stroje do 200Eur (nekvalitní nechceme nabízet) a vysoce kvalitní koňská či speciální dilda do 100 Eur.  Pro ostatní věci, které jste u nás nenašli, zašlete fotku zboží, a my jej nezávazně naceníme.

Výběr, testování kvality erotických pomůcek, popis a focení, fér přístup

Nabídku zboží kvartálně rozšiřujeme. Do prodeje u nás projde cca 1 z 100 nám nabízených výrobků na základě kvality, vzhledu, variability použití a ceny. Hledáme přidanou hodnotu, něco, co za stejnou cenu není dostupné u jiné erotické pomůcky. Kombinací různých erotických hraček a situací lze dosáhnout nových silnějších prožitků. Nemá smysl mít např. pouta, hogtie kříž, popruhy pod postel a další jednoduché nekvalitní poutače, pokud to lze (u nás bez přirážky) plnohodnotně a bezpečněji nahradit kombinací kvalitních kožených pout a lanem či stylovým řetězem.

Produkty před zařazením do nabídky testujeme (metodika testů). Nemělo by se stát, že by jste u nás zakoupili erotické hračky snadno způsobilé přivodit zranění či odřeniny (např. postroje na suché zipy či nedostatečně zabroušené kovové nástroje). Zboží často na rozdíl od konkurence sami fotíme, abyste si jej mohli pořádně prohlídnout. Mnoho fotek dodavatelů je v nízkém rozlišení. Barvy fotek jsou reálné, nepřesvícené. Fotky neupravujeme a snažíme se o věrné, nikoli hezčí, zachycení.

Popisujeme výhody, nevýhody a alternativní způsoby využití erotických hraček. Pokud se nám nový výrobek nelíbí, nezkoušíme jej prodat za plnou cenu – jde rovnou do výprodeje. Za chyby zákazníky kompenzujeme.

Váš hlas

Pokud nám dáte hodnocení na Heureka, Google či podobných referenčních portálech, velmi nám to pomůže.

Mnoho společností včetně úspěšných o podněty zákazníků často nestojí či je realizují neochotně. Např. Heureka nutí prodávající vymýšlet nesmyslné názvy produktů. Paypal  není schopen doplnit kredit českého občana v dolarech. O České poště radši nemluvě. My jsme za Vaše podněty vždy rádi, i pokud je to někdy blbost. Většinou je během pár dnů plníme a pomůže to pak všem. Někdy Vámi navržené zlepšení není v našich finančních silách. Např. u webu bychom chtěli spoustu zlepšit věcí, ale zatím potřebujeme pracovat s otevřeným software WordPress (GNU), Woocommerce (GPL) a jeho neplacenými úpravami. Více v Otázkách a odpovědích FAQ

Milníky

zaří 2016 start nejlevnějšího sexhopu v ČR (smsexshop.cz), první kamenný obchod v ČR se silikonovými pannami

únor 2018 profiweb

říjen 2018 a červen 2019, zlevnění, zkvalitnění a stabilizace sortimentu, přechod z smsexshop.cz na extasica.com

září 2019 Německo, Rakousko, Polsko, Švýcarsko

listopad 2019 Erofest Praha

Slogan: Touch the toys before …

„Dotkni se hraček dřív” znamená: 1. dotkni se před koupí v našem obchodě neb každému sedne něco jiného. 2. dotkni se před ostatními, neb přinášíme novinky ze světa sexuálních hraček mezi prvními. 3. dotýkáme se erotických hraček za Vás. Testujeme je a pouštíme jen to nejlepší a i vy si kvalitu před koupí svým dotykem v naší prodejně můžete ověřit. 4.  člověk by měl některé věci zkusit než bude pozdě.

Je náš obchodní model – žádná reklama a ceny lepší než ve velkoobchodě – udržitelný?

Návštěvnost našeho webu roste každý rok o 50%. Zatím od 2016 pracujeme zadarmo a nájem prodejny financujeme z rezerv. Možná jsou naše ceny příliš nízké. Buď během 1 nebo 2 let zvýšíme obraty nad 10 000 USD měsíčně nebo  budeme nuceni zvednout ceny o 50% na úroveň konkurence a investovat do reklamy a profesionálních fotek. Je i na Vás zákaznících, zda si přejete tento model zachovat. Doporučte nás, ať přátelům, filmovým společnostem, na blogu, sociálních sítích či Google recenzi.

Spolupráce, množstevní slevy

 viz FAQ

Více informací: Doporučení pro koupi a použití sexuálních hraček, Obchodní podmínkyMateriál a údržba sexuálních hraček

zpět na úvodní stránku